Google+

mechaniczne i elektroniczne

systemy kontroli dostępu

systemy klucza centralnego Master Key

System klucza (tzw. Master Key) dla obiektu hotelowego.

System klucza to zaawansowane rozwiązanie konstrukcyjno - technologiczne, pozwalające powiązać ze sobą wiele odpowiednio dobranych elementów zamykających (np. wkładek cylindrycznych, półwkładek, kłódek, cylindrów meblowych i okrągłych, etc.) oraz kluczy. 

Podstawowe zalety, jakie niesie ze sobą system klucza dla użytkownika systemu to: 

Wygoda. Dzięki systemowi klucza nasze kieszenie nie są już obciążone pękami kluczy, bowiem każdy użytkownik systemu używa tylko jednego klucza w zakresie, do jakiego jest upoważniony 

Ułatwienie kontroli dostępu do pomieszczeń i pozostałych zamknięć. System klucza to idealne rozwiązanie pomagające administrować obiektem i przedsiębiorstwem. Każdy pracownik posługuje się innym kluczem, który otwiera wybrane wkładki. Dzięki temu np. kierownik przedsiębiorstwa otwiera wszystkie możliwe drzwi, podczas gdy szeregowy pracownik dostanie się jedynie do pomieszczenia socjalnego i swojego pokoju (jeśli zostanie tak zaplanowane wcześniej) 

Dowolność planowania dostępu. Praktycznie nieograniczona liczba kombinacji powoduje, że system klucza sprawdzi się w każdym obiekcie i zostanie dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika 

Bezpieczeństwo. Któż z nas o nim nie myśli w dzisiejszych czasach. System klucza w sytuacjach zagrożenia (pożar, potrzeba nagłej ewakuacji) gwarantuje szybki dostęp do wszystkich pomieszczeń. Kiedy sekundy decydują o życiu, zdrowiu, lub choćby znacznych stratach materialnych - nie traci się ich na poszukiwanie odpowiednich kluczy 

Pewność. W razie zgubienia klucza można szybko przekodować potrzebne elementy systemu, co jest znacznie tańsze, niż wymiana wszystkich zamknięć 

Kompatybilność. Elementami zaprojektowanymi w systemie wcale nie muszą być wkładki cylindryczne. Mogą to być półwkładki, wkładki z gałką, kłódki, cylindry okrągłe, a nawet zamki meblowe - czyli wszystkie elementy, które znajdują się w naszym asortymencie 

Uniwersalność. Funkcjonalność, bezpieczeństwo i właśnie uniwersalność sprawiają, że systemy klucza sprawdzają się w magazynach, domach wielorodzinnych, szkołach, fabrykach, sklepach, biurach... itp.

 

Przykładowe zastosowanie systemu Master TESA w obiekcie hotelowym

• podniesienie standardu bezpieczeństwa 

• wygodniejsza obsługa obiektu 

• zwiększone poczucie komfortu i bezpieczeństwa dla gości 

Klucz generalny 

otwiera wszystkie zamknięcia w obiekcie - funkcja awaryjna - umożliwienie błyskawicznego dostępu do każdego pomieszczenia w sytuacji zagrożenia.

Klucz grupowy: 

- klucz piętrowy - umożliwia prace przy sprzątaniu pokoi i dostęp do nich przy użyciu jednego klucza dla sprzątaczki.

- klucz grupowy dla służb technicznych - umożliwia dostęp pracownikom technicznym do pomieszczeń zaplecza technicznego.

- klucz grupowy dla zaplecza gastronomicznego - umożliwia dostęp do pomieszczeń zaplecza gastronomicznego dla osób uprawnionych.

Klucz indywidualny do pokoi hotelowych - może również pełnić funkcję klucza grupowego, gdyż jego użytkownik mógłby, przy wcześniejszym zaplanowaniu, otwierać tym samym kluczem np.: drzwi wejściowe do obiektu, lub inne pomieszczenia (np. sanitarne lub rekreacyjne) przeznaczone do bezpośredniej dyspozycji każdego gościa hotelowego. 

Do zastosowania w hotelach i obiektach turystycznych proponujemy specjalne wkładki cylindryczne jeszcze bardziej podwyższające bezpieczeństwo gościa: 

wkładka cylindryczna z funkcją awaryjną (w przypadku pozostawienia klucza w zamku przez gościa hotelowego, istnieje możliwość otwarcia zamka od strony zewnętrznej) 

wkładka cylindryczna z gałką (po stronie wewnętrznej znajduje się gałka - zamiast otworu kluczowego, dzięki czemu gość hotelowy nie musi używać klucza dla zamknięcia się wewnątrz, a służby hotelowe mają dostęp do pokoju, w przypadku konieczności dostania się do środka w czasie przebywania tam gościa). 

X
OK, przeczytaj więcej
ZgodyPolityka prywatności
Później Chcę korzystać z serwisu i akceptuję